3176 lots found, showing page 40 of 159

784A Sverige Stpl. Gustaf V i medaljong i pärm. Dubbletter, 2.600 märken och 30 försändelser. (Reserve approx. € 80 / $94) 800 1200
Buy 785A Sverige Stpl. 174 olika häften, block och häftesblock 1954–2014. Högt katalogvärde. (Reserve approx. € 80 / $94) 800
786A Sverige Stpl parti Ringtyp i pärm med visirblad. Plåtsprickor, nyanser, stämplar, etc. Mest god kval. (1800) (Reserve approx. € 80 / $94) 800 800
787A Sverige Stpl 1920–41 i två album. Mest avarter med plåtskarvar, felskurna, m.m. Även en del vackra stämplar. Mest god kval. (300) (Reserve approx. € 80 / $94) 800 800
Click for photo 788 Sverige Stpl Vapentyp–Ringtyp på instickskort. Utvalda vackra ex med prakt-/LYX-stämplar, dock en del def. (13) (Reserve approx. € 70 / $82) 700 750
789P Sverige Stpl. Samling Kongress och Jubileum samt Gustav V 70 år, singlar, på klipp och på försändelser i en plastfickspärm. F ca 10.000:-. (Reserve approx. € 70 / $82) 700 755
790 Withdrawn
791A Sverige Mest stpl. Samling 4 skill–1969 i Leuchtturmalbum inkl. en del bättre märken och vackra stämplar. Nästan kpl efter 1940 inkl. flera mint never hinged häften och HA. (Reserve approx. € 70 / $82) 700 1300
792A Sverige Stpl. Stort dubblettparti BB-/BC-/CB-par i visiralbum. Mest bra kval. Katalogvärde enligt inlämnaren F över 40.000 (Reserve approx. € 70 / $82) 700 1000
Buy Click for photo 794 Sverige Stpl 1891–1916. Diverse "avarter", alla olika, t.ex. F 71–74cx, 74v1, 75vm2, 105cx, 109cz, 136cz, 138cz. Mest god kval. F SEK 5.340 (21) (Reserve approx. € 60 / $71) 600
795A Sverige Stpl. Två samlingar 4 skill–1970-tal i två Facitalbum inkl. flera bättre märken men blandad kval. (Reserve approx. € 60 / $71) 600 1600
Buy 796L Sverige Stpl parti 1910–1936 i pergamynkuvert. Huvudsakligen Gustaf V i Medaljong, små tjänste samt bandmärken. Ngt blandad kval. (Tusentals) (Reserve approx. € 50 / $59) 500
Click for photo 797 Sverige Stpl. Liten lot 8 sk, två st 12 öre Vapen och nio Ringtyp. (Reserve approx. € 50 / $59) 500 1100
Click for photo 798 Sverige Stpl lot RINGTYP tn. 13 och ph. på instickskort. Utvalda vackra ex med prakt-/LYX-stämplar, inkl. ett par varianter bl.a. F 40v6. Mest god kval. (5) (Reserve approx. € 50 / $59) 500 500
Buy Click for photo 799 Sverige Stpl 1877–1914. Diverse "avarter", alla olika, t.ex. F 28v2, 39v3, 42v1, 54v1 mint without gum, 58vm1, 71–74cx, 71cxz, 72v1, 74cxz. Mest god kval. F SEK 4.765 (24) (Reserve approx. € 50 / $59) 500
Buy Click for photo 800 Sverige Stpl 1920–34. St.Lejon, Alla olika, t.ex. F 140C+Ccx, 141bz, 142Abz+Acc, 143Acc, 144Acc+Cxz+Ecx, 145E+Ecx. Mest god kval. F SEK 5.070 (21) (Reserve approx. € 50 / $59) 500
Buy Click for photo 801 Sverige Stpl 1920–34. St.Lejon, Alla olika, t.ex. F 140Ccx, 141bz, 142Abz+Ecc, 143Acc, 143Ecxz, 144Acc+Ccx+Ecx. Mest god kval. F SEK 5.175 (18) (Reserve approx. € 50 / $59) 500
Buy Click for photo 802 Sverige Stpl 1920–34. St.Lejon, Alla olika, t.ex. F 140Ccx, 141bz, 142Abz, 143Acc, 144Acc+Ccx+Ecx, 145E+Ecx, 146E, 148Acx. Mest god kval. F SEK 4.875 (21) (Reserve approx. € 50 / $59) 500
Click for photo 803 Sverige Stpl 1920–36. Bandmärken, Alla olika, t.ex. F 151Cbz, 152Acx, 153-55bz, 159bz, 162cx, 165bz, 165cxz. Mest god kval. F SEK 5.215 (19) (Reserve approx. € 50 / $59) 500 500
Click for photo 804 Sverige Stpl 1920–36. Bandmärken, Alla olika, t.ex. F 151Cbz, 152Acx, 153-55BZ, 159bz, 165bz-cxz+cz, 169cxz, 189. Mest god kval. F SEK 5.240 (22) (Reserve approx. € 50 / $59) 500 500