3176 lots found, showing page 41 of 159

Click for photo 805 Sverige Stpl 1920–36. Bandmärken, Alla olika, t.ex. F 151Cbz, 152Acx, 153-55bz, 159bz, 165bz+cxz+cz, 168bz. Mest god kval. F SEK 5.155 (21) (Reserve approx. € 50 / $59) 500 500
Click for photo 806 Sverige Stpl 1920–36. Bandmärken, Alla olika, t.ex. F 152Acx, 159bz, 165bz+cz, 169cxz, 179Abz, 189. Mest god kval. F SEK 4.765 (23) (Reserve approx. € 50 / $59) 500 500
807K Sverige Stpl. 65 ex, bandmärken–1949. Många med bl.a. vackra/udda stämplar, nyanserat och pappersbestämt av inlämnaren. Trevlig post. (Reserve approx. € 50 / $59) 500 500
Click for photo 808K Sverige Stpl. Fem märken: 9, 12 och 24 öre Vapen samt 6 öre Ringtyp t.13 med ph samt 10 öre på 1 kr Landstorm. (Reserve approx. € 50 / $59) 500 800
Buy 809P Sverige Stpl. Små tjänste, flera tusen märken. Vm-fynd? Mest god kval. (Tusentals) (Reserve approx. € 50 / $59) 500
810P Sverige Stpl. Dubblettpost på 15 visirblad med läsbara–LYX-stämplar, huvudsakligen 1858–1940-talet. (Reserve approx. € 50 / $59) 500 1200
811P Sverige Mest stpl. Intressant post, Sverige och utländskt med bl.a. tidningsstämplar från 1845 och framåt, brev stämplat STOCKHOLM 1 C.KORSB. 1903, samt div t.ex. Svensk författnings-Samling 1855. No 23. ang frimärkets införande. (Reserve approx. € 50 / $59) 500 850
Buy 812A Sverige Stpl samling 1960–85 i Verbis-album med fickor inkl många fina stämplar. Bra kval. (1200) (Reserve approx. € 50 / $59) 500
813A Sverige Stpl parti 1939–1995 i två album med fickor. Två fulla Visiralbum Facit 313–1900. Även bättre märken ingår liksom ett par BC-/CB-par. Ngt blandad kval. (Tusentals) (Reserve approx. € 50 / $59) 500 600
Buy 814A Sverige Stpl samling/parti 1880–1960 i två insticksböcker. Lite grand av lagerböcker. Blandad kval. (>1000) (Reserve approx. € 50 / $59) 500
815A Sverige Stpl samling/parti 1890–1950 i tre album utan fickor. Oscar II, Gustaf V Medaljong, Gustaf Vasa, Gustaf II Adolf, Gustav V profil vänster och profil höger. Allt i tre välfyllda album. Finns varianter, avarter, bättre stämplar, etc. Blandad kval. (Tusentals) (Reserve approx. € 50 / $59) 500 600
816 Withdrawn
817 Withdrawn
818 Withdrawn
819A Sverige Stpl. 105 olika stämplade häften 1962–2007. Högt katv! (Reserve approx. € 50 / $59) 500 500
820A Sverige Stpl. Insticksbok med dubbletter 1938–49 samt landstormsmärken, med huvudsakligen par och tresidiga märken – många BC-/CB-par. (Reserve approx. € 50 / $59) 500 1100
Buy 821A Sverige Stpl samling 1858–1944 i album utan fickor. Större delen av albumet mycket vackert handritat med plats för nyanser, vattenmärken, papperssorter. Ganska välfylld Medaljong–1940-tal. God kval. (Reserve approx. € 50 / $59) 500
822K Sverige Stpl. Post med vackra–LYX-stämplar på Oscarsmärken, bok- och koppartryck. (Reserve approx. € 40 / $47) 400
Click for photo 823 Sverige Stpl. Ringtyp t.13 med ph. Sex st. Prakt–LYX-stämplade ex: 2, 4, 5 öre och tre st 30 öre. (Reserve approx. € 30 / $35) 300 400
Buy Click for photo 824K Sverige Stpl. Post med en 4 skill bco och 17 st 12 öre Vapen. (Reserve approx. € 30 / $35) 300