• Hem
  • Kontakta oss

KONTAKTA OSS

STOCKHOLM Huvudkontor
Post- och besöksadress

AB Philea
Svartensgatan 6
SE-116 20 Stockholm

Öppettider:

Måndag–fredag 10:00-17:00 efter tidsbokning

Munskydd rekommenderas - vi följer Folkhälsomyndighetens rekommendationer!

Telefon: 08-640 09 78

Internet: www.philea.se

E-post
Bud:
bids@philea.se
Fotokopior, scans:
scans@philea.se
Inlämningar:
consignments@philea.se
Betalningar, fakturor:
payments@philea.se
Leveranser:
deliveries@philea.se
Övriga auktionsfrågor:
auction@philea.se
Filatelifrågor:
philately@philea.se
Numismatiska frågor:
coins@philea.se
Kundtjänst, övrigt:
customerservice@philea.se
Göteborg Stefan Jonasson
Post- och besöksadress

Prinsgatan 12, 3 tr
SE-413 05 Göteborg

Öppettider

Måndagar och onsdagar 12:00-18:00, fredagar 10:00-16:00, eller efter överenskommelse per telefon

Telefon: 031-13 51 05

E-post: stefan.jonasson@philea.se

Skåne/København Magnus Adler
Post- och besöksadress

Gyllerogatan 1
SE-233 51 Svedala

Öppettider

Efter överenskommelse per telefon

Telefon: 072-208 42 78

E-post: magnus.adler@philea.se

Uppsala Petri Huovinen
Post- och besöksadress

Väderkvarnsgatan 35
SE-753 26 Uppsala

Öppettider

Måndagar och torsdagar 11:00-17:00
Stängt torsdag 25 november p.g.a. sjukdom

Telefon: 018-10 12 65

E-post: petri@philea.se

Kalmar Tomas Karlsson
Post- och besöksadress

Polhemsgatan 1
SE-392 39 Kalmar

Öppettider

Efter överenskommelse per telefon

Telefon: 0480-150 90

E-post: tomas@philea.se

Skara Olga Konovalova

Telefon: 072-530 26 23

E-post: skara@philea.se

Umeå Krister Jakobsson
Post- och besöksadress

Karlsgårdsvägen 22
SE-922 32 Vindeln

Öppettider

Efter överenskommelse per telefon

Telefon: 070-626 13 80

E-post: krister.jakobsson@philea.se

Örnsköldsvik/Husum Mattias Nilsson
Helsinki Jussi Paananen
Post- och besöksadress

Asemamiehenkatu 4
FI-00520 Helsinki
Finland

Öppettider

Onsdagar 13:00-19:00 eller efter överenskommelse per telefon

Telefon: INT+358-40-570 61 95

E-post: juho.paananen@elisanet.fi